Jak probíhá prodej nemovitosti?

1

Příprava nemovitosti

Návštěva nemovitosti
Možná Vám jiní budou tvrdit něco jiného, ale bez prvotní osobní návštěvy se Vaše nemovitost prodávat opravdu nedá. Nemusíte nám posílat její fotky, rádi přijdeme, provedeme důkladnou prohlídku, zjistíme všechny technické a právní informace a seznámíme se s okolím.
Stanovení tržní prodejní ceny
Jedním z nejdůležitějších prvků celého procesu prodeje Vaší nemovitosti je společné stanovení reálné prodejní ceny na základě výstupů z obchodů realizovaných v uplynulém období a srovnání s aktuální nabídkovou cenou konkurenčních nemovitostí v dané lokalitě.
Podpis dohody o zprostředkování
Smlouva, smlouva, smlouva. Možná jí po Vás některé realitní kanceláře nebudou chtít, ale nejde přeci o ně, nýbrž o Vás a Vaši nemovitost. Vy chcete vědět, co pro Vás makléř bude v rámci provize dělat, abyste mu mohli dát zpětnou vazbu a vědět, jestli dohody plní či nikoli. Ochraňte sebe i nemovitost podepsanou dohodou o zprostředkování prodeje nemovitosti.
Zalistování nemovitosti do systému
Poté, co je nemovitost připravena a profesionálně nafocena, probíhá její zalistování do systému FIOREAL a probíhá její export na realitní servery. Tak a teď čekáme, kdo se ozve. Ne!
2

Prodej nemovitosti

Párování nabídky s poptávkami
Nemovitost je již od zalistování párována se všemi odpovídajícími poptávkami v rámci systému FIOREAL, probíhá kontaktování těchto zájemců současně s aktivním vyhledáváním dalších potencionálních zájemců.
Export na realitní servery
Jakmile je zpracována profesionální prezentace nemovitosti a jsou k dispozici všechny podklady k prodeji, nemovitost je exportována na realitní servery. Jsme hrdi na to, že neexportujeme nemovitost na všechny realitní servery, ale pouze na ty, jejichž efektivitu dlouhodobě sledujeme a vidíme jejich přínos. Nejde jen o vysokou návštěvnost serverů, ale především o zpětnou vazbu od klientů, protože realitní byznys dělají lidé.
Prohlídky nemovitosti
Makléř zajistí prohlídky nemovitosti pouze s kvalifikovanými bonitními klienty. Prohlídky mohou probíhat za vaší účasti nebo bez vás, což je jednodušší pro organizaci. Pokud prohlídka neprobíhá za vaší účasti, dostanete od nás informace o jejím průběhu a zpětnou vazbu klientů k vaší nemovitosti.
Informace o stavu prodeje
Během prodeje nemovitosti od nás dostáváte pravidelný přehled o všech aktivitách makléře spojených s prodejem vaší nemovitosti. Dále dostanete statistiky zájmu klientů na realitních serverech, doporučení dalších kroků a zpětnou vazbu od zájemců o nemovitost.
3

Podpora prodeje

Spolupráce s ostatními makléři
Hrdě se hlásíme k tomu, že spolupracujeme s ostatními makléři v rámci jedné referenční provize při prodeji Vaší nemovitosti. Máme mezi ostatními kancelářemi kamarády a přátele, kteří službu prodeje nemovitosti chápou stějně jako my a proto s nimi a ostatními spolupracujeme tak, aby bylo dosaženo Vaší spokojenosti s prodejem nemovitosti.
Marketing a podpora prodeje
Makléř provede umístění poutačů na nemovitost s kontakty a připraví lokální marketing nemovitosti. Nemovitost je případně inzerována v tištěných magazínech jako jsou Grand Reality, Real City apod.
Finanční služby
Zajištění financování v rámci finančního servisu pro zájemce. Naši hypoteční makléři pro klienty zajišťují lepší podmínky hypoték. Vyřídí znalecký odhad nemovitosti a domluví s bankou možné slevy na úrokových sazbách a poplatcích. Klient navíc nemusí obíhat úřady a katastr nemovitostí, veškeré administrační úkony vyřídí sami.
4

Právní servis

Podpis rezervační smlouvy a přijetí rezervačního poplatku
V případě kvalifikovaného zájmu klienta dochází k podpisu rezervační smlouvy a přijetí rezervačního poplatku od kupující strany.
Podpisu budoucí kupní a kupní smlouvy nebo dohody o převodu
Po podpisu rezervační smlouvy pro vás zajistíme projednání a podpis budoucí kupní a kupní smlouvy, případně dohody o převodu družstevního podílu v bytovém družstvu.
Zajištění úschovy peněz
Zajištění úschovy peněz provádíme nejčastěji skrze vázané účty v bance. Tento způsob zajištění úschovy peněz je sice nejdražší variantou, ale považujeme jej za nejbezpečnější v rámci převodu nemovitostí. Náklady s tímto spojené jsou již obsaženy v rámci provize za zprostředkování. Další variantou je úschovy peněz je notářská a advokátní úschova.
Výplata kupní ceny
Peníze jsou z vázaného účtu (v bance, u notáře, u RK) uvolněny ve prospěch prodávajícího na základě dohodnutých podmínek až tehdy, kdy je kupující v katastru zapsán jako nový majitel nemovitosti. Ke svěřeným penězům má na základě smlouvy uzavřené mezi kupujícím a prodávajícím přístup pouze oprávněná třetí osoba a nemůže se stát, že by např. kupující bez vědomí prodávajícího peníze z úschovy vyzvedl.
5

Poprodejní servis

Předání nemovitosti
V rámci převodu nemovitosti pro vás zajistíme a budeme nápomocni při předání nemovitosti novému majiteli včetně vyhotovení a zajištění podpisu předávacího protokolu.
Přepis energií
V rámci převodu nemovitosti pro vás zajistíme zajištění přepisu energií u jednotlivých dodavatelů.
6

Nadstandardní služby

Průkaz Energetické Náročnosti Budovy
Od 1.1.2013 novela zákona zavádí povinnost předkládání PENB rovněž při prodeji a pronájmu budovy. Vlastník nemovitosti je povinen předložit průkaz nebo jeho ověřenou kopii možnému kupujícímu nebo nájemci budovy nebo její ucelené části, předat průkaz nebo jeho ověřenou kopii kupujícímu nebo nájemci budovy nebo její ucelené části nejpozději při podpisu kupní nebo nájemní smlouvy a zajistit uvedení ukazatelů energetické náročnosti uvedených v průkazu v informačních a reklamních materiálech při prodeji budovy nebo ucelené části budovy. Využijte výhodnějších podmínek při zpracování PENB prostřednistvím našeho smluvního dodavatele.
Více o PENB zde.
Home Staging
Home staging je unikátní a vysoce specializovaná služba, která podporuje prodej či pronájem nemovitostí. Cílem Home Stagingu je dosáhnout toho, aby se nemovitost jevila co nejatraktivněji pro co největší počet potenciálních zájemců o její koupi nebo pronájem, a aby se prodala nebo našla nájemníky v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu.
Inspekce nemovitostí
Prověření nemovitostí je certifikovaná služba, která odborně zjišťuje technický stav nemovitosti. Na základě zjištění experta je vyhotovena závěrečná zpráva o stavu nemovitosti. Inspekce nemovitostí pomáhá kupujícím i prodávajícím na realitním trhu zjistit skutečný technický stav nemovitosti. Inspekce nemovitosti vám ušetří peníze za budoucí neplánované opravy nemovitosti a snižuje rizika realitního obchodu.
Údržba nemovitostí
Stěhování, pronájem skladu
Stěhování nemusí znamenat stres – využijte služeb našeho prověřeného dodavatele těchto služeb, který se za velmi příznivých podmínek (žádné příplatky o víkendech ani o svátcích) o vše postará. Vše od zabalení nejmenších věcí až pro přepravu trezorů a jiných těžkých břemen. Pokud nemáte nábytek kam uskladnit, využijte nabídky uložení vašich předmětů v moderních skladových komplexech.
Krátkodobý pronájem
Pojištění nemovitosti
Geodetické práce
Marketing
Kampaně na FB, vizualizace, videoprohlídky

Vyberte si některého z našich makléřů