Obsah

Co obnáší práce v realitách?

Jen to, co sami chcete a dopustíte. Pokud nemáte s tímto oborem zkušenosti, můžete na začátku očekávat dřinu a výstup z komfortní zóny. Jakmile ale zjistíte, jak pomáhat lidem v oblasti nemovitostí, budou vaší odměnou doporučení, přátelství, svoboda i  vydělané peníze.

Jaké mám mít předpoklady?

Poctivost a chuť se učit. Je nám jedno, co jste doposud dělal/a, vše vás naučíme, pokud projevíte skutečný zájem. Děti se díky YouTube naučí programovat, vy s naší pomocí zvládnete práci v realitách. Jen musíte chtít a být přesvědčeni, že toto je skutečně obor, kterému se toužíte věnovat. Máme zájem o spolupráci s každým, kdo se chce neustále zlepšovat a stát se profesionálním realitním makléřem, kterého budou jeho klienti dále doporučovat.

Jak se stát realitním makléřem?

Pro výkon této činnosti musíte získat živnostenské oprávnění v rámci vázané živnosti a doložit svou odbornou způsobilost, a to některým z níže vypsaných způsobů. Nemusíte se obávat, na zkoušku odborné způsobilosti vás připravíme. Více

Velmi vítáme, že práci realitního makléře může vykonávat již pouze certifikovaná osoba. Pokud nemáte s nemovitostmi žádné zkušenosti, nezoufejte, nikdo z nás je neměl. Na zkoušku odborné způsobilosti vás pečlivě připravíme a vy ji tak bez problému úspěšně absolvujete. Existují dokonce výjimky, kdy nemusíte absolvovat profesní zkoušku a oprávnění získáte, pokud splňujete následující podmínky:

1) vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oblasti vzdělávání Právo, Ekonomické obory se zaměřením na ekonomii, finance nebo marketing a obchod nebo v oblasti vzdělávání Stavebnictví se zaměřením na stavitelství nebo přípravu a realizaci staveb, nebo obdobné vysokoškolské vzdělání, které bylo získáno studiem na vysoké škole nezařazeným do oblasti vzdělávání,

2) vysokoškolské vzdělání v bakalářském programu, 1 rok praxe a absolvování mezinárodně uznávaného kurzu dle § 60a zákona č․ 111/1998 Sb. se zaměřením na nemovitosti organizovaného na státem akreditovaném ústavu,

3) vysokoškolské, vyšší odborné nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou a 3 roky praxe v oboru.

Zákon o realitním zprostředkování

Proč bych to měl/a zkusit?

Protože vás již nebaví stávající práce. Protože chcete dělat v oboru, kde si čas a úkoly řídíte sami, potkáváte zajímavé lidi, pracujete v kanceláři, z domova i v terénu a vaše práce je různorodá. Výdělek řídíte úměrně svému nasazení, budujete svoji vlastní kariéru, značku či tým, vzděláváte se a pomáháte lidem. Jste součástí kanceláře, ale zároveň samostatná jednotka.

Jaké předchozí zaměstnání je výhodou?

Opravdu nezáleží na tom, co jste dělali doposud. Pokud projevíte zájem učit se a pracovat, úspěch se dostaví. Máte představu, jaké povolání vykonávali ti, kteří jsou dnes úspěšnými makléři napříč celým trhem? Zde je malý výčet: profesionální hokejista, učitelka, manažerka lidských zdrojů, zedník, bankéř, pracovnice v cestovní kanceláři, projektant staveb, prodejkyně inzerce ve Zlatých stránkách apod.

Jaké jsou začátky?

Tak jako všude, i tady jsou začátky těžké. Ale jakmile je překonáte, nemovitosti se stanou vaším druhým životem. Na nějakou dobu vystoupíte ze své komfortní zóny, protože pro vás bude vše nové. Ale my věříme, že to s naší podporou zvládnete. Dnes nejúspěšnější makléři přišli do světa nemovitostí z oborů jako například personální ředitelka, zedník, učitelka, obchodnice s inzercí, bankovní poradce, profesionální sportovec, recepční v hotelu nebo kuchař.

Kolik si mohu vydělat?

Záleží, kolik si chcete vydělat a kolik času jste ochotni tomu věnovat. Průměrný makléř začne vydělávat své první peníze zhruba za 3 - 6 měsíců, s tím musíte do začátku počítat. Běžnou produkci začnete generovat zhruba za 1 až 2 roky. Kolik peněz si tedy mohu vydělat konkrétně? Více

Kolik chcete, v tom je tento obor kouzelný. Průměrný provizní obrat makléře v naší kanceláři za rok se pohybuje na úrovni 2,4 mil. Kč. Někomu stačí 300 000 Kč za rok, jiný si vydělá 4 miliony. Záleží jen na vašem rozhodnutí a potřebách.

Kolik musím investovat?

Nejde o práci, ale o podnikání. Proto musíte na počátku své nové role investovat. Prvně to budou zákonné věci v podobě platby zdravotního a sociálního pojištění nebo náklady spojené se vzděláním a dosažením profesní kvalifikace. Následně půjde o nástroje jako notebook, vizitky apod. Jsme příznivci spíše konzervativní cesty nákladů, ale každá cesta je jiná a záleží na vašich možnostech a potřebách.


O práci ve FIOREAL s.r.o.

Chcete o nás vědět více? Rádi vám povíme, jaké byly naše realitní začátky, jaké úspěchy nás posunuly a jaké nezdary nás posílily.

Rádi své zkušenosti vzájemně sdílíme, ale také se rádi inspirujeme třeba u kolegů z jiných realitních kanceláří, se kterými nás baví spolupracovat.

Čím se řídíme?

Proč to celé děláme a proč nás to baví? Protože máme společně nastavené hodnoty, které sdílíme a dodržujeme. Úspěšné IT firmy nás inspirovaly, jak může fungovat svobodná firma a my jsme přesvědčeni, že tak může fungovat i realitní kancelář v České republice. Podívejte se na naše osmero, podle kterého se ve FIOREAL s.r.o. řídíme. Více

1 – Bav se!
2 – Svobodu i odpovědnost.
3 – Říkej vše na rovinu.
4 – Dělej věci skvěle.
5 – Posunuj se.
6 – Spi s klidem.
7 – Buď sám sebou.
8 – Používej hlavu.

Naše osmero v detailech

Na čem si zakládáme?

Na dlouhodobé péči o klienty, pro něž jsou důležitými hodnotami vysoká úroveň služeb, spolehlivost a korektní jednání. To představuje něco, kde neděláme kompromisy, protože vztahy i obchod fungují, pouze když jsou na férové úrovni všech zúčastněných stran. Dalším pro nás zásadním bodem je vzdělávání, a to nejen na začátku kariéry, ale po celou její dobu.

Jaké benefity nabízíme?

Pokud čekáte stravenky, týden dovolené navíc, firemní auto nebo výuku angličtiny zdarma, tak budete zklamáni. Nic z toho u nás není, ale přesto chodíme do práce s potěšením a máme ji rádi. Proč? Z přesvědčení. Ovšem i tak můžeme nabídnout něco, co není samozřejmé. Více

Podpora na začátku
Vždy máte k ruce někoho, kdo je vaším mentorem a ochotně vám pomůže. Zároveň máte možnost být se zkušenými makléři na jednáních či prohlídkách, abyste viděli v praxi vše, co jste se učili teoreticky.

Kolegové
Nikdo není šéf a podřízený, jsme kolegové. Vážíme si sami sebe, respektujeme práci naší paní uklízečky i služeb našich dodavatelů.

Vzdělávání
Nevěříme, že vzdělávací minimum nutné pro dosažení licence stačí, abyste byli dobří a úspěšní. Budeme vás vzdělávat nad rámec minima, ať už v kanceláři, nebo vám doporučíme vybraná studia k absolvování.

Sdílíme
Sdílíme know-how i zkušenosti, protože tím zrychlíme růst nás všech. Sdílíme některé zakázky, radost, úspěchy, ale i poučení z našich nezdarů.

 

Jaký máme provizní systém?

Takový, který uspokojí většinu zájemců. V principu jde o tři modely, kdy každý z nich zohledňuje vaši úroveň znalostí a dovedností. Nikoho nikam netlačíme. Vy sami musíte cítit, kde se nacházíte a kde chcete být za nějakou dobu. Každý má jiné potřeby, proto tři různé modely. Více

1.
Začínám v realitách
– tento model vám pokryje počáteční náklady na práci a vy se tak můžete soustředit na zaučení v nemovitostech. Máte svého mentora, který je vám po ruce, váš rozvoj je řízen tak, abyste se posunuli na vyšší level.

2.
Klidný střed
– máte základní odbornou znalost a soustředíte se na její rozšíření. Začínáte investovat do marketingu, vzděláváte se v dalších segmentech nemovitostí a prohlubujete svoje portfolio služeb.

3.
Rozšiřuji svůj byznys
– plně ovládáte nemovitostní byznys a kromě investic do sebe a marketingu začínáte rozšiřovat svůj tým, který vám pomáhá se zpracováním zakázek.

Kde máme kanceláře?

V Praze 8, Karlíně. Ano, chodíme sem skenovat, odesílat emaily, kopírovat stavební plány apod., ale kancelář představuje pro makléře hlavní místo setkávání, vzdělávání, inspirace a občasných schůzek s klienty. Kancelář je skvěle dopravně dostupná a zaparkovat se zde také dá. Více

Proč milujeme Karlín a kde nás najdete?

Proč milujeme KarlínKde nás najdete

Jak se vzděláváme?

Individuálně i skupinově, ale především kontinuálně. Nemovitosti jsou souborem vědomostí z oborů jako komunikace, právo, marketing, obchod, daně i stavební činnost. Novinky v těchto oborech z nás dělají odborníky a zároveň mají vliv na naši činnost i samotné výsledky. Školíme se dobrovolně a rádi. Více

V rámci kanceláře děláme pravidelná školící setkání či workshopy, kde si vzájemně předáváme zkušenosti. Zároveň se individuálně vzděláváme u externích firem a toto know-how následně sdílíme mezi sebou. Jaká školení jsme naposledy absolvovali?

Investice do nemovitostí
Prostorové plánování
Facebook a práce s reklamou na něm
Zákon o realitním zprostředkování
Oceňování nemovitostí
Kurz copywritingu
Stavební minimum

Na co jsme hrdí?

Jsme hrdí na to, že naši klienti jsou ochotni veřejně prohlásit, že byli s našimi službami spokojeni a nebojí se naše služby doporučit svým přátelům či kolegům. Často se z klientů stávají přátelé, protože budování obchodního vztahu postaveného na profesionálním přístupu a férovém jednání dokážou klienti ocenit především jako lidé. Stává se vám to ve vaší stávající práci? Více

Spokojenost našich klientů vnímáme jako jeden z důvodů, proč nás naše práce baví a proč se jí tak rádi věnujeme. Umíte si představit, že spravujete majetek v rámci rodiny třem různým generacím? Nám se to děje a cítíme nejen hrdost, ale také zodpovědnost.

Reference od klientů

Na co nedáme dopustit?

Na přátelskou atmosféru s pravidly a mantinely, na serióznost, profesionální služby či empatický přístup. Na to, že s klienty budujeme vztahy, že se k jejich nemovitostem chováme jako ke svým vlastním. A samozřejmě nedáme dopustit na Karlín, protože ten milujeme.


O vás

Myslíte si, že máte pro práci realitního makléře potřebné požadavky? Nejste si jisti a budete rádi, když to s vámi probereme? Potřebujete nejprve přesvědčit sami sebe?

Nebojte se o tom mluvit, jsme tu pro vás a nabízíme kamarádské i odborné povídání.

Kdo je ideální kandidát?

Ten kdo má rád lidi a je vyrovnaný sám se sebou. Musí vás bavit potkávat nové lidi a upřímně se o ně zajímat. Těšit se z toho, že jim můžete pomoci řešit jejich problémy. Zjistíte, že pracujete nejen s nemovitostmi, ale především s lidmi a jejich osudy, obavami, přáními či očekáváními. Budujete s nimi dlouhodobé vztahy.

Kdo není ideální kandidát?

Ten kdo nechápe, že pouze kvalitně odvedená a poctivá práce mu přinese další příležitosti. Ten koho nebaví telefonovat nebo se s lidmi setkávat. Ten kdo si myslí, že všemu rozumí a nemusí se vzdělávat.

Co mám udělat, pokud mám zájem?

Zavolat nám a domluvit si schůzku nebo nám napsat na email a my se vám ozveme. Jakmile se setkáme, probereme možnosti vzájemné spolupráce. Pokud se na ní domluvíme, sestavíme si podrobný harmonogram nástupu, zaškolení a tréninku.

Proč bych měl zkusit štěstí ve FIOREAL s.r.o.?

Protože se chcete ve svém životě někam posunout a u nás vám toto vykročení z komfortní zóny ulehčíme naší podporou. Jsme různorodý tým, který se za vás postaví a pomůže vám se vším, co budete potřebovat. Ctíme tradice realitního obchodování, stejně tak máme rádi moderní přístupy a technologie.


S čím vám kdo pomůže?

Náš tým je různorodý, jsme si vzájemně oporou i inspirací. Podívejte se na silné stránky každého z nás. Kromě realit umíme:

Práce s LinkedIn, myšlenkové mapy, střelba, šití, práce s časem, natáčení dronem, prioritizace, tvorba webových stránek, automatizace, online marketing, koučink, práce s databází kontaktů, obchodní fuck-upy, jazykové korektury, virtuální prohlídky a další.

Martin Křupka

Martin se věnuje obchodu přes 16 let, z toho 12 let naplno realitám a obchodním činnostem s nimi souvisejícími. Sám říká, že svou práci má rád zejména kvůli lidem, které potkává. Jeho nadšení se odráží ve všech aspektech dennodenní práce s nimi, kdy trpělivě řeší jejich přání i problémy. Martin se specializuje na prodej bytů v Praze a okolí do 30 km. Srdcovou záležitostí je pak zejména Praha 5, kde i sám bydlí. S čím vám Martin pomůže? Více

– natáčení záběrů dronem
– online marketing
– obchodní fuck upy
– střelba
– vyhledání nemovitosti
– prodej nemovitosti
– pronájem nemovitosti

Martinův web

Ivana Langová

Ivana působila 20 let v oblasti lidských zdrojů (HR) v korporátních společnostech poskytujících prodej a služby zákazníkům, z toho víc jak polovinu v manažerských pozicích včetně TOP managementu. Své dlouhodobé zkušenosti v oblasti práce s lidmi uplatňuje při individuálním poradenství ve světě realit. Zabývá se rovněž přípravou nemovitostí před prodejem nebo pronájmem v oblasti dekorací a redesignu interiérů (home staging). S čím vám Ivana pomůže? Více

– home staging nemovitosti https://www.fioreal.cz/nase-sluzby/home-staging/
– pronájem nemovitosti
– koučink
– LinkedIn
– šití
– jazykové a stylistické korektury textů

Ivy web

Filip Ondruš

Filip prodal více než 600 a pronajal více než 100 bytů, podílel se na 40 rezidenčních developerských projektech v České republice a zahraničí a práce s nemovitostmi jej stále baví již více než 17 let. Kromě nemovitostí se věnuje osobnímu a manažerskému rozvoji, miluje nové technologie a práci s nimi. S čím vám Filip pomůže? Více

– virtuální prohlídky
– práce s databází kontaktů
– kreslení dispozičních plánků
– tvorba webových stránek
– práce s časem (plánování, prioritizace, nastavování cílů apod.)
– práce s myšlenkovými mapami
– automatizace (procesy, postupy, komunikace apod.)
– pronájmy nemovitostí
– prodeje nemovitostí
– investice do nemovitostí

Filipův web


Jaké pozice aktuálně hledáme?

Aktuálně nehledáme žádné pozice.